. . .

21.12.2014

Cordatum Praha, z.s.

Cordatum Praha je od 10.12. 2014 zapsáno na Městském soudu v Praze jako zapsaný spolek. Informace související s uvedenou změnou budeme na těchto webových stránkách v nejbližší době aktualizovat.Děkujeme za pochopení.

21.10.2014

Příprava nových stanov

Rada sdružení (spolku) intenzivně pracuje na změně stanov dle NOZ. V brzké době dojde k aktualizaci údajů ve Spolkovém rejstříku. O všech změnách vás budeme informovat.

23.6.2014

Článek v červnovém výtisku Městských novin

V červnovém výtisku Městských novin (Brandýs na Labem, Stará Boleslav) byl zveřejněn článek z naší rubriky Časté dotazy na téma "Sex s Ex" aneb Může se ke mně bývalý přítel vrátit?

9.6.2014

Městské noviny (Brandýs nad Labem, Stará Boleslav)

V prvním výtisku (květen 2014) Městských novin (Brandýs na Labem, Stará Boleslav), které jsou distribuovány zdarma do každé domácnosti v této lokalitě, byl zveřejněn článek obsahující logo našich poradenských stránek a text z naší rubriky Časté dotazy na téma Mám se partnerovi přiznat k nevěře?

27.5.2014

Děkujeme společnosti CZECH COAL

Děkujeme společnosti Czech Coal a.s. za poskytnutí finančního daru na činnost Poradny-lasky na část roku 2014 (červen až říjen). Tyto prostředky zajišťují fungování stránek, umožnily jejich rozvoj a dovolují našim klientům čerpat bezplatné poradenské služby.

Děkujeme vám !!!

23.5.2014

Rozhovor s Lenkou Macháčkovou

V dubnovém čísle tištěného vydání Polabského TOKu (TOK 2/2014) byl zveřejněn rozhovor s jednou z našich dobrovolnic - se slečnou Lenkou Macháčkovou, která pro poradenské stránky vytvořila novou rubriku o komunikaci s názvem "Řekni to!".

Plné znění rozhovoru si můžete přečíst zde.

22.5.2014

Polabský TOK

V prosincovém (TOK 9/2013) a březnovém (TOK 1/2014) čísle tištěného vydání Polabského TOKu byly zveřejněny články obsahující logo našich poradenských stránek a texty z naší rubriky Časté dotazy na téma Nechci jít na školu, o kterou stojí rodiče. Jak to vyřešit? a na téma Jak se vyrovnat s rozchodem.

Náhledy článků naleznete zde.

17.4.2014

Veselé Velikonoce

Dovolte, abychom vám jménem o. s. Cordatum Praha popřáli krásné velikonoční svátky plné sluníčka a odpočinku. Najděte si čas na to, co máte rádi, načerpejte sílu na další dny.

Přejeme Vám krásné Velikonoce!

Přáníčko ke stažení zde.

1.2.2014

Nová rubrika na poradenských stránkách

Na bezplatné internetové poradně pro mladé a dospívající jedna z našich dobrovolnic vytvořila zcela novou rubriku týkající se mezilidské komunikace. Rubrika s názvem "Řekni to!" nyní obsahuje tři články na toto téma - teoretické okénko a informace o verbální a neverbální komunikaci. Dále budeme pravidelně přidávat články další a přinášet tak nejen informace, ale i praktické rady o tom, jak komunikovat a i o tom, jak nekomunikovat, jaká jsou při komunikaci úskalí, čemu se vyvarovat apod.

Cílem rubriky je pobavit, poučit, ale hlavně PORADIT, jak na své komunikaci pracovat. Věříme, že tak našim klientům přineseme další podněty k zamyšlení a k vlastnímu rozvoji.

Novou rubriku si můžete prohlédnout zde.

15.1.2014

Aktualizace stránek internetové poradny

Dne 14. 1. proběhla další aktualizace našich poradenských stránek www.poradna-lasky.cz. Vytvořili jsme novou tiskovou zprávu s názvem Statistické údaje v grafické podobě II., jejímž cílem je přehledně informovat o počtu zaslaných dotazů do poradny v roce 2013 a podat obecný přehled o typu našich regitrovaných uživatelů. Uvedené údaje si můžete přečíst zde.

Dále jsme na webových stránkách aktualizovali sekci Poradna v číslech, kde uvádíme přehled nejdůležitějších údajů spojených s aktivitou našich poradců i samotných uživatelů. Tyto informace naleznete zde.

Doufáme, že tak můžeme přispět k ještě větší transparentnosti činností na poradenských stránkách!

15.1.2014

Zpráva o činnosti www.poradna-lasky.cz

Přinášíme Vám novou Zprávu o činnosti občanského sdružení a jeho projektu internetového poradenství pro mladé a dospívající www.poradna-lasky.cz. Zprávu ke stažení a bližší informace naleznete zde.

18.12.2013

Krásné Vánoce a nový rok 2014

Dovolte popřát vám spokojené Vánoce plné pohody a radosti. Do nového roku 2014 Vám přejeme hodně štěstí, zdraví, úspěchů a lásky.

Cordatum Praha, o.s.

Přáníčko ke stažení zde.

17.12.2013

Vážení,

dovolujeme si informovat Vás o právních změnách, které se týkají i našeho občanského sdružení.

S účinností od 1. 1. 2014 dochází ke zrušení zákona o sdružování občanů (83/1990 Sb.) a k přesunu právní úpravy občanských sdružení (resp. spolků) do nového občanského zákoníku (89/2012 Sb.). Občanské sdružení Cordatum Praha se stane registrovaným spolkem.

Transformace občanských sdružení na spolky proběhne z velké části automaticky - od výše uvedeného data budeme považování za spolek. Nejpozději do tří let máme povinnost přizpůsobit své stanovy nové právní úpravě, nejpozději do dvou let změnit v názvu označení naší právní formy na registrovaný spolek. O tuto transformaci se budeme snažit co nejdříve a budeme Vás o změnách informovat.

Naše dosavadní činnost bude pokračovat v nezměněné podobě i nadále, jelikož nijak neodporuje novým právním normám.

Tisková zpráva transformace občanského sdružení Cordatum Praha

Děkujeme za pochopení!

26.11.2013

Polabský tok

V listopadovém čísle tištěného vydání Polabského TOKu (TOK 8/2013) byl zveřejněn článek obsahující logo našich poradenských stránek a text z naší rubriky Časté dotazy na téma Kdo z partnerů by měl co platit? Jsou nějaká pravidla?

Náhled článku naleznete zde.

22.11.2013

Aktualizace stránek internetové poradny

Dne 16. 11. proběhal další aktualizace webových stránek www.poradna-lasky.cz. Vytvořili jsme novou rubriku s názvem Podpořte nás, jejímž cílem je získání jakýchkoli sponzorských darů, které budou užity na zajištění chodu bezplatné poradny pro mladé a dospívající.

Dále jsme přidali na webové stránky odkazy na Facebookový profil poradenských stránek.

Věříme, že tak dále rozšíříme povědomí potenciálních uživatelů o naší činnosti.

11.11.2013

Najdete nás na Facebooku

Budeme rádi, když své sympatie s občanským sdružením vyjádříte i prostřednictvím Vašeho Facebooku. Naše FB stránky naleznete zde.

29.10.2013

Polabský TOK

V říjnovém čísle tištěného vydání Polabského TOKu (TOK 7/2013) byl zveřejněn článek obsahující logo našich poradenských stránek a dotaz klienta s odpovědí našeho dobrovolníka. Náhled článku naleznete zde.

9.10.2013

Podpořte naši činnost!

Přátelé a široká veřejnost mohou činnost občanského sdružení a provoz webových stránek podpořit poskytnutím materiálního či finančního daru, který bude plně využit na činnost sdružení dle jeho stanov.

Budeme rádi, když nás podpoříte!.

Bližší informace naleznete zde.

26.9.2013

Tisková zpráva o projektu internetového poradenství

Poradenské stránky www.poradna-lasky.cz, které provozuje naše občanské sdružení, oslavily v září 12. výročí svého úspěšného fungování. Tiskovou zprávu se stručnými informacemi a ilustračními čísly si můžete prohlédnout na stránkách Poradny-lásky.

Zprávu si můžete přečíst zde.

29.7.2013

Děkujeme společnosti CZECH COAL

Děkujeme společnosti Czech Coal a.s. za poskytnutí finančního daru na činnost Poradny-lasky na druhé pololetí roku 2013. Tyto prostředky zajišťují fungování stránek, umožnily jejich rozvoj a dovolují našim klientům čerpat bezplatné poradenské služby.

Děkujeme vám !!!

25.5.2013

Pozvánka na Fajn den

Dne 20. června 2013 se uskuteční 6.komunitní open-air festival FAJN DEN. Koná se v Praze 3 na kopci Parukářka. A na co se těšit? Dílny, mnoho aktivit, divadla, gastro, tombola, muzika ...

Leták na stažení zde.

17.5.2013

Slavíme třetí výročí!

Dne 18. 5. slavíme třetí výročí existence našeho občanského sdružení. Věříme, že naše rozvojová a poradenská činnost bude klientům i nadále přinášet užitek.

Těšíme se na další spolupráci s Vámi a děkujeme za přízeň!

29.3.2013

Velikonoční přání

Dovolujeme si popřát vám krásné prožití svátků velikonočních, hodně jarního sluníčka a samozřejmě také lásky, která k jaru neoddělitelně patří!

Přejeme Vám krásné Velikonoce!

Cordatum Praha, o. s.

Přáníčko ke stažení zde.

13.3.2013

Studentský časopis ECHO

Studentský časopis Střední školy průmyslové a umělecké Hodonín zveřejnil dne 6. 3. 2013 ve svém únorovém čísle článek o našich poradenských stránkách. Článek si můžete přečíst zde.

11.2.2013

Aktualizace webových stránek

Webové stránky občanského sdružení prošly další rozsáhlou aktualizací. Byla doplněna rubrika Projekt internetového poradenství a vytvořena nová rubrika Rozvoj osobnosti, ve které vám představujeme naši činnost.

26.1.2013

Rozhovor s dobrovolnicemi

Dne 26. 1. 2013 byl v elektronické verzi čtrnáctideníku TOK zveřejněn rozhovor s našimi dobrovolnicemi. Rozhovor naleznete zde.

24. 1. 2013

Registrace do Evidence NNO

Občanské sdružení Cordatum Praha bylo úspěšně zaregistrováno do Evidence nestátních neziskových organizací MVČR na portálu veřejné správy www.isnno.cz. Oficiální ověřený záznam naleznete zde.

19.1.2013

Aktualizace rubriky Napsali o nás

Můžete si zde přečíst články o činnosti občanského sdružení, které byly zveřejněny v médiích. V případě, že byste měli zájem prezentovat naši činnost i Vy, neváhejte nás kontaktovat na e-mail info@cordatum.cz.

21.12.2012

Krásné Vánoce

Dovolte nám popřát vám klidné a radostné prožití svátků vánočních a do nového roku 2013 hodně spokojenosti, úspěchů a lásky.

Cordatum Praha, o.s.

Přáníčko ke stažení zde.

26.11.2012

Výběrová řízení

Výběrové řízení na pozici PHP programátora bylo ukončeno. Děkujeme všem uchazečům za zájem!

Stále pokračujeme ve výběrovém řízení na pozice dobrovolných poradců pro dospívající.

Těšíme se na Vaše životopisy!

Cordatum Praha, o. s.

11.10.2012

Hledáme nové kolegy

Rádi bychom v našich řadách přivítali nové spolupracovníky, kteří by se chtěli se zájmem a nadšením podílet na našem projektu bezplatné internetové poradny pro mladé a dospívající www.poradna-lasky.cz.

Programátor PHP - inzerát ke stažení zde acrobat_logo.gif, 280B

Dobrovolní poradci - odpovědi klientům nebo psaní článků - inzerát ke stažení zde acrobat_logo.gif, 280B

Těšíme se na vás!

19.7.2012

Dovolujeme si tímto poděkovat...

...společnosti Czech Coal, a. s. za poskytnutí finančního daru našemu občanskému sdružení. Tyto prostředky budou využity na zajištění činností spojených s bezplatným poradenstvím pro mladé a dospívající a rozvoj stránek www.poradna-lasky.cz.

Děkujeme vám !!!

17.5.2012

Cordatum Praha slaví dne 18. 5. 2012 druhé výročí svého založení.

Děkujeme všem, kteří naši činnost podpořili. Vážíme si vaší důvěry a těšíme se na další spolupráci!

14.3.2012

Byla zahájena dlouhodobá spolupráce...

... s Lanovým centrem PROUD Praha

4.2.2012

1. výročí spuštění nové verze internetových stránek...

...www.poradna-lasky.cz. Stránky dostaly kompletně nový grafický „kabát“ a našim uživatelům nabízejí opticky přehledné prostředí. Z hlediska obsahového jsou zde komplexní informace o smyslu a fungování Poradny-lásky samotné jako např. kodex přístupu k poradenství a všeobecné podmínky pro uživatele, dále rubrika Dobrovolníci, Sponzoři, Spřátelené weby, Napsali o nás. Oproti původní verzi přibyla možnost vytváření uživatelských profilů a vzájemné komunikace. Zůstaly zachovány stěžejní rubriky Poradna, Zábava a Tvůrčí koutek, které byly těžištěm i původní, téměř 10 let fungující verze stránek.

Ohlasy na novou podobu stránek jsou ze strany našich klientů pozitivní. Ve spojení s tím, že byla stanovena jasná pravidla pro užívání stránek, měla inovace vliv i na to, že se tento „řád“ pozitivně promítl také do způsobu a úrovně písemného projevu klientů. Posunula se i věková hranice a není tedy výjimkou, že v Poradně-lásky hledají podporu při řešení svých životních situací stále častěji i lidé nad 30 let. Největší množství zájemců o odpovědi na dotazy z oblasti vztahů, lásky, sexu, rodiny, školy apod. však i nadále vychází z věkové kategorie 15 – 25 let.

Naši dobrovolníci kromě odpovídání na konkrétní problémy zpracovávají také články na témata, která se nejčastěji vyskytují v dotazech. Uživatelé stránek Poradna-lasky.cz proto mohou při čtení těchto článků načerpat mnoho užitečných informací, které jim pomohou lépe se zorientovat při řešení svých problémů. Jejich osobní dotazy jsou pak přesnější a lépe zacílené.

Máme radost z toho, že je o naše stránky zájem, že dávají inspiraci a impulzy k rozvoji mladých lidí a podporu ve chvílích, kdy ji hledají a potřebují. Věříme, že tomu tak bude i nadále.

Cordatum Praha o.s.
(zřizovatel stránek)

23.12.2011

Krásné prožití svátků vánočních,

...do nového roku 2012 hodně štěstí, zdraví, úspěchů a lásky Vám přeje občanské sdružení Cordatum Praha.

Přáníčko ke stažení zde.

1.12.2011

Byla zahájena dlouhodobá spolupráce...

...s Grafologickou aliancí České republiky.

26.10.2011

Byla zahájena dlouhodobá spolupráce...

...se stránkami www.itok.cz. Na webových stránkách čtrnáctideníku TOK se můžete setkat s našimi články na téma mezilidských vztahů a s našimi nejčastějšími dotazy, které budou převzaty z našich poradenských stránek www.poradna-lasky.cz.

Věříme, že se čtenářům iToku budou naše články líbit!

18.10.2011

Polabský čtrnáctideník TOK o nás napsal!

V tištěné verzi (výtisk č. 18/2011) ze dne 12. 10. 2011 zveřejnil TOK rozhovor o našich poradenských stránkách www.poradna-lasky.cz.

1.9.2011

Poradna lásky slaví 10. výročí své existence!

Byla založena roku 2001 a po dobu 10ti let stále vítá uživatele nové, i dříve registrované. Po celou dobu své existence si udržela stabilní zájem klientů a uživatelů stránek, kteří se na poradnu obracejí se svými dotazy a problémy, využívají možnosti čtení a vyhledávání informací v článcích a dalších zveřejněných textech, mohou se zúčastnit anket, soutěží a diskusí, vyplňovat zábavné testy, a také přispět svou vlastní tvorbou např. ve formě básniček.

Dovolte nám seznámit vás s několika málo údaji, které se naší poradny týkají a mohou pro vás být zajímavé:

  • První dotaz od klienta dorazil 7. 9. 2001.
  • Pročítat si můžete 5225 básniček.
  • Zjistěte něco o sobě v některém z našich 10800 testů.
  • Inspirujte se z našich 1391 citátů a 324 přísloví.
  • Dejte najevo svůj názor každých 14 dní v naší anketě a zjistěte, co si myslí druzí v archivu cca 240 anket.
  • Napište příspěvek do soutěže, která se koná každý měsíc, a pročtěte si příběhy ostatních. Ve 120 soutěžních tématech naleznete 4120 soutěžních příspěvků.

A nakonec to nejdůležitější - kromě 70 článků na témata, která se nejčastěji objevují v poradně, jsme za 10 let existence zodpověděli téměř 81 000 dotazů!!!

Vážíme si důvěry, kterou nám uživatelé po 10 let dávají, a věříme, že ji ani v budoucnu nezklameme.

28.5.2011

Časopis Plaváček o nás znovu napsal

Časopis Plaváček, který je vydáván Nadačním fondem Deany a Juraje Jakubiskových, zveřejnil otázku od klienta s odpovědí našeho poradce.

Článek naleznete na adrese http://www.nfplavacek.cz pod odkazem Náš časopis (č. 4, V/2011).

20.4.2011

Článek v časopisu Plaváček

Časopis Plaváček, který je vydáván Nadačním fondem Deany a Juraje Jakubiskových, zveřejnil dne 15.4. 2011 článek a rozhovor týkající se našich poradenských stránek. Naleznete jej na adrese http://www.nfplavacek.cz pod odkazem Náš časopis (č. 3, IV/2011). Plné znění rozhovoru naleznete i v naší nové rubrice Napsali o nás.

Rozhovor si můžete přečíst zde.

5.2.2011

Spuštění nových webových stránek www.poradna-lasky.cz

Dne 4.2. 2011 jsme spustili novou verzi webových stránek www.poradna-lasky.cz ( viz. projekty).
V nové verzi došlo k inovaci designu, rozšíření obsahu o nové rubriky a k rozsáhlým technickým změnám. Věříme, že stránky budou pro naše uživatele příjemnější "pro oko" a výrazně jim usnadní orientaci na stránkách.

. . .

. . .

Cordatum Praha z.s. © 2011 - 2019 | kontakt | Design & code by Štěpán Slíž